Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen’in elini öptü

Türkiye sandık başına gidiyor..

CHP’nin yerel seçim hazırlıkları adaylık tartışmalarının gölgesinde devam ederken, Eskişehir’de tanıtım toplantısı yapıldı.

Başkan Özgür Özel’in katıldığı program, bir daha aday gösterilmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in biyografisiyle başladı.

Toplantıda veda konuşması yapan Yılmaz Büyükerşen ile Özel arasında duygusal anlar yaşandı.

Büyükerşen’in elini öptü

Özgür Özel, Eskişehir’i 25 yıl yöneten Yılmaz Büyükerşen’in elini öpüp ona sarıldı.

“Bundan sonra Yılmaz Hoca’nın bir eli Eskişehir’de, bir eli CHP’de olacak”

“Yılmaz Hoca’ya şükranlarımızı, Ayşe Hanım’a da başarılar diliyoruz. Başaracaktır, buna inanıyoruz.”Özgür Özel, Büyükerşen’in yeni görevini de şöyle anlattı:

Yılmaz Büyükerşen ne evde kalacak, ne de emekli olacak. Yılmaz Büyükerşen bir elini Türkiye’deki Büyükşehir Belediyesi’ne, diğer elini de CHP’li belediyelere verecek. Buradan ilan ediyorum.

Tüm büyükşehir belediyelerimizin temsilcileri, adayları ve yöneticilerinin katılımıyla ilk toplantıları 31 Ocak’ta Ankara’da gerçekleştirilecek. O çalıştay yerel seçim sürecinin değerlendirme çalıştayı. Çalıştayın açılışında ve başında olacak. Bunun ardından Yılmaz Büyükerşen; Türkiye’deki tüm CHP’li belediyelerin sunduğu güzel hizmetlerin ortak olması, iyi projelerin diğer belediyelerde de hayata geçirilmesi, hizmetlerin standartlaştırılması ve geliştirilmesiyle ilgilenen CHP’nin oluşturduğu yeni konseyin Genel Koordinatörüdür.

Büyükerşen’in önerdiği isim Eskişehir’e aday oldu

5 dönemdir Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olan 86 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen, yerine bir isim önerdi.

Büyükerşen’in önerdiği Ayşe Ünlüce, Eskişehir’in yeni adayı oldu.

Büyükerşen, 1999 yılından bu yana Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapıyor.

Öte yandan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 18 Nisan 1999’da yapılan yerel seçimlerde DSP’den aday olarak ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

2011 yılında CHP’ye katılan Büyükerşen, 1999 yılından bu yana kesintisiz olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapıyor.

malazgirt-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu