Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül, haftalık basın toplantısında konuştu.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyetin 100. yılına özel bir kutlama yapılması gerektiğini belirterek, “100. yıl öylece geçilemez. Cumhuriyete, demokrasiye ve Atatürk’e olan bağlılığımızı göstermeliyiz.” .” dedim.

TDP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Sarıgül, Cumhuriyetin 75. yıl dönümünün bir dizi etkinlikle kutlandığını ve bu amaçla 1,5 yıl önce bir uyum konseyi kurulduğunu hatırlattı.

Cumhuriyetin yeni yüzyılında yepyeni ve umutlu bir başlangıç ​​yapılması gerektiğini ifade eden Sarıgül, “Cumhuriyetin 100. yılını hak ettiği şekilde kutlamak gerekiyor. 100. yıl geçiştirilemez. Bağlılığımızı göstermeliyiz. Cumhuriyete, demokrasiye ve Atatürk’e.” dedi.

TDP olarak 2023’ün “Cumhuriyet Yılı” olmasını istediklerini belirten Sarıgül, diğer siyasi partilere de af önerisini yineledi, “Kardeşlik hukuku ve toplumsal barış için hep af çıkaralım.” aramayı yaptı

İktidara geldiklerinde esnaflar için bir bakanlık kuracaklarını ifade eden Sarıgül, “Esnafımızın bankalardan ve esnaf kefalet kooperatiflerinden çektiği kredilerin faiz oranlarını sıfırlayacağız. Kira stopajını kaldıracağız. Esnafa sicil affı, elektriğe esnaf tarifesi getireceğiz.” dedim.

Sarıgül, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili tartışmalara ilişkin, “Partinin kapatıldığını doğru bulmuyoruz. Parti bakkal değil, siz kapatın. Kapatabiliyorsanız sandıkta partileri kapatın. ” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu