Haber

Muharrem İnce gerçekleri açıkladı! Kılıçdaroğlu ile bomba ittifak açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Adayı ve Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine veya partisine ittifak teklif etmediğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Vatan Partisi ziyaretiyle ilgili açıklama yapan İnce, “Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Başkan adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bana veya arkadaşlarıma herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır. Parti.” söz konusu.

Pazarlık tezlerini reddeden İnce, Kılıçdaroğlu’na başarılar diledi.

“İTTİFAK SUNDU”

İnce’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile yürütülen müzakereler ortasında bazı medya kuruluşlarında kulis bilgisi adı altında paylaşılan ve gerçeği yansıtmayan haberlere ilişkin gerçeğin öğrenilmesi için kamuoyu adına bu açıklamayı yapıyorum. ve Muharrem İnce.

Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmadı.

“24 SAATTE GELEBİLİR”

Adaylığının açıklanmasının hemen ardından Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart 2023’te Milli Yol Partisi ve Bağımsız Türkiye Partisi’ni, 20 Mart 2023’te ise HDP’yi ziyaret etti. Öte yandan Mart’ta sıra Vatan Partisi’ndeydi. 29, 24 saat önce cumhurbaşkanı adayları kesinleşti. Kalan 24 saatte ise doğal olarak bir seçim öncesi müzakere sistemi oluşmadı ve istenmedi.

“LYNING BİR MÜZAKERE YÖNTEMİ OLAMAZ”

Açıkça ifade edeyim, siyasi partileri sosyal medyada linç etmek, sindirmek, damgalamak, itibarsızlaştırmak, diz çökmeye zorlamak müzakere yöntemi olamaz. Çağdaş demokrasilerde bağlar, siyasi partiler arasındaki kurumsal müzakereler yoluyla ilerler. Bunun dışındaki herhangi bir yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden, despotik ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir.

“KILIÇDAROĞLU’NA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Neyse ki, bu delilik hali yavaş yavaş yerini sağduyuya bırakıyor ve gerçek yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Kimin haklı kimin haksız olduğunu zaman gösterecek.

Bu vesileyle Sayın Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçimlerde başarılar diliyorum.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu